کد خبر : 337
تاریخ انتشار : جمعه 3 آبان 1392 - 10:07
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای خاطره ام از جشن غدیر مسجد جمکران و بیانات آیت الله مکارم ۹۲ بسته هستند

خاطره ام از جشن غدیر مسجد جمکران و بیانات آیت الله مکارم ۹۲

شامگاه چهارشنبه اول آبان ۱۳۹۲شمسی شب عید غدیر بود به اتفاق پسرم امیرمحمد جهت شرکت در جشن عید غدیر به مسجد جمکران آمدیم ،امشب به میمنت عید غدیر تولیت جدید مسجد جمکران از مرجع عالیقدر تقلید آِت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی دعوت نموده بودند که اقامه نماز و سپس سخنرانی این جشن باشکوه را

شامگاه چهارشنبه اول آبان ۱۳۹۲شمسی شب عید غدیر بود به اتفاق پسرم امیرمحمد جهت شرکت در جشن عید غدیر به مسجد جمکران آمدیم ،امشب به میمنت عید غدیر تولیت جدید مسجد جمکران از مرجع عالیقدر تقلید آِت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی دعوت نموده بودند که اقامه نماز و سپس سخنرانی این جشن باشکوه را ایشان انجام دهند ، خودم را به صفوف ابتدایی جماعت در مسجد مقام رساندم و نماز مغرب و عشا را به امامت معظم له خواندیم که در بین نماز هم از سوی مسجد جمکران و سادات بسته ای فرهنگی که شامل بروشوری با عنوان غدیر و مهدی عج،سکه ۵۰۰ تومانی جدید منقوش به گنبد و بارگاه حضرت معصومه س و مقداری شکلات بود توزیع شد که پسرم خیلی خوشحال شد کلا بچه ها را می دیدم از این اقدام مسجد بسیار خوشحال بودند و چنین حرکاتی باعث جذب کودکان به مساجد است.

سپس نماز عشا را نیز خواندیم و تولیت جدید مسجد حاج آقای رحییمیان خیر مقدمی کوتاه به مرجع عالیقدر گفتند و ایشان به ایراد سخن پرداختند  من هم تطبق همیشه دفترم همراهم بود و اقدام به یاداشت برداری از سخنان معظم له نمودند تا هم خودم این بیانات را بیشتر و بهتر درک کنم و هم بتوانم آن را انتشار دهم، که در ادامه گزیده ای از بیانات این مرجع عالیقدر را تقدیمتان خواهم کرد.

همین که بهره معنوی را از مجسد جمکران بردم و در ادامه هم از سخنان این مرجع بزرگوار استفاده نمودم مجلس را ترک کردم ،در دومین ماه پاییز شب مختصر خنکی بود هرچند شب های قم سردتر از روز است و از بلوار پیامبر اعظم ص به سمت منزل برگشتم.

و این هم گزیده ای از بیانات مرجع عالیقدر آیت الله العظمی ناصر مکارم شیرازی:

جریان غدیر و عدم رد آن توسط مخالفان

آیه ۶۷ سوره مائده در محل غدیر که بیابانی خشک بود نازل شد و دستور اکید خداوند جهت ابلاغ ولایت حضرت علی ع بود که پیامبر ص نیز این دستور را اطاعت نمودند و خطبه مفصلی در این خصوص خواندند .

در منابع اهل سنت آمده که حتی در این روز خلیفه دوم با امام علی ع بیعت و تبریک گفته است ،اسناد غدیر به قدری زیاد است که قابل انکار نیست لذا مخالفان نتوانستند آن را انکارکنند  بلکه گفتند منظور دوستی با حضرت علی ع بوده است که برای یک دوستی چنین مسائلی نیاز نبود در صورتی که غدیر مسئله ولایت و خلافت و جانشینی پیامبر ص است که باز بهانه جویی های زیادی کردند حال چه دلیلی داشت برای دوستی خداوند آیه ۶۷ مائده را نازل کند و در آن بیابان خشک و گرم که بعضی ها از شدت گرما لباس خود را در آورده بودند و زیرانداز خود کردند که گرمای زمین آن ها آزار ندهد در این شرایط سخت پیامبر ص دستور داد توقف کنید جلو رفته ها برگردند و عقب مانده ها بیایند.

ولایت و خلافت تنها نفسیر آیه ۶۷ سوره مائده

مطلب مهم این است که آیه ۶۷ مائده هیچ تفسیر معقولی به جز ولایت و خلافت نمی تواند  داشته باشد،سوره مائده از آخرین سوره هایی است که بر پیامبر ص نازل شده است قبل از این سوره خداوند در دیگر سوره ها دستورات اسلام از جمله نماز،حج ،زکات،واحکام اسلام را نازل نموده و در اینجا یک دستور باقی مانده است که خداوند به پیامبر ص می فرماید اگر این دستور را ابلاغ نکنی رسالتت ناقص است.

مفسران اهل سنت در تفسیر این آیه مانده اند اما مفسران شیعه با دست پر می گویند مسئله خلافت مکمل مسئله رسالت است پس اگر برنامه ای حادث شد ولی ادامه پیدا نکند ناقص است و هیچ تفسیری به جز تفسیر ولایت برای این آیه پیدا نمی شود چون چیزی که ممکن است خطر آفرین باشد و مرز کفر و ایمان را مشخص می کند مسئله ولایت است.

چاپ شش میلیون کتاب در ایام حج برعلیه شیعه

 منطق شیعه بسیار قوی است ،فرهنگ پیروان اهل بیت ع فوق العاده قوی است و به همین دلیلی روز به روز در دنیا پیش می رود در مراسم حج امسال تشکیلات صعودی شش میلیون کتاب بر ضد شیعه چاپ کردند و بین حجاج توزیع نمودند،مگر جمعیت حجاج چقدر بوده که آن ها شش میلیون کتاب چاپ کرده اند؟ علت آن این است آن ها از منطق گویا و پر نفوذ پیروان اهل بیت ع به خطر افتاده اند و این کتاب مملو از دروغ و تهمت را چاپ نموده اند دروغ پایدار نخواهد ماند و بعد ها این دروغ ها و تهمت های در این کتاب معلوم خواهد شد.

خاطره آیت الله العظمی مکارم از سفر قبل از انقلابشان به خانه خدا

در سفری که قبل از انقلاب به خانه خدا داشتم در مدینه یکی از علمای ایران ساکن بود و گفت می خواهی با وزیر امور مذهبی عربستان ملاقات کنیم و من هم پذیرفتم و در این دیدار وی جمله عجیبی گفت و آن این که :شنیدم شما قرآنی دارید که با قرآن ما ف رق دارد  و اسمش قرآن فاطمه زهرا س است . و من هم در پاسخ گفتم شما خود یا نماینده ای به ایران بفرستید و هر مسجدی در ایران خواستید وارد شوید و آنجا قرآن را باز کنید اگر یک واو یا نقطه فرق داشت حرف شما درست است حتی در خانه ها را می زنیم و قرآن داخل خانه های مردم را بنگرید.

هفتاد سال دستگاه بنی امیه اصرار کرد که علی ع را منابر لعن کنند خوب آیا امام علی ع فراموش شد؟تمام کتاب های امروز پر از فضایل مولا است ،الان می بینیم یک دختر سه ساله در شام چه تشکیلاتی دارد اما از بنی امیه هیچ اثری نیست.

آیا ما شیعه هستیم یا محب؟

مردی خدمت امام حسن ع عرض کرد من از شیعیان شما هستم و حضرت گفت اگر به دستورات ما عمل نمیکنی یا مقداری عمل میکنی و مقداری فراموش میکنی دیگر گناهت را زیاد نکن و نگو من شیعه هستم ادعای شیعه بودن و عمل نکردن گناه است خودت را گناهکار نکن ولی به تو دستور می دهم بگو من از محبین شما هستم به شما علاقه دارم و با دوستان شما دوست و با دشمنانتان دشمن هستم.

عزیزان تصمیم بگیرید شیعه ای که امام حسن ع پسند است باشید نه شیعه ای که به مسجد جمکران می آید عاشق امام زمان عج است اما در کجالس دیگر که می رود آلوده است مسئله امر به معروف و نهی از منکر به فراموشی سپرده شده است .

سه دلیل عدم اجابت دعا

برخی میگویند چرا این همه دعا به اجابت نمی رسد؟باید عرض کرد که اجابت دعا بدون شرایط نیست که سه شرط آن این است :اول توبه از گناه،دوم غذا حلال باشد اگر غذایت حرام و آلوده باشد دعا از غذای حرام به اجابت نمی رسد،سوم اگر امر به معروف و نهی از منکر ترک شود خوبانتان هم دعا کنند به اجابت نمی رسد باید امروز امر به معروف و نهی از منکر را زنده کنید امسال در دهه عاشورا که دهه امر به معروف و نهی از منکر نیز هست بهتر است همه مادبانه و توام با محلت امر به معروف و نهی از منکر نمایید.

به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

لینک گزارش تصویری این مراسم که توسط واحد خبر روابط عمومی مسجد جمکران تهیه شده است

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

درس اخلاق زیارت نیابتی درس اخلاق
logo-samandehi
error: حق تألیف را رعایت کنید