کد خبر : 3600
تاریخ انتشار : شنبه 17 بهمن 1394 - 21:38
چاپ خبر دیدگاه‌ها برای معرفی آثار آیت الله شجاعی از رادیو قرآن+دانلود سخنرانی ها بسته هستند

معرفی آثار آیت الله شجاعی از رادیو قرآن+دانلود سخنرانی ها

معرفی آثار آیت الله شجاعی از رادیو قرآن+دانلود سخنرانی ها

در حاشیه مراسم اربعین ارتحال آیت الله شجاعی(ره) با مدیر محترم رادیو قرآن در خصوص استقبال مخاطبین این رادیو نسبت به پخش سخنرانی های این عالم فرزانه و نحوه دانلود این سخنرانی ها از رادیو قرآن مصاحبه ای نمودم که در ادامه مشروح آن به همراه دانلود فایل صوتی سخنرانی های آیت الله شجاعی می آید.

با توجه به اینکه رادیو قرآن اقدام به پخش سخنرانی های استاد فقید آیت الله محمد شجاعی نموده بود در صدد بودم تا در فرصتی با مدیر محترم رادیو قرآن در این خصوص و همچنین میزان استقبال مخاطبین رادیو قرآن نسبت به پخش این برنامه ها از ایشان مصاحبه ای بگیرم.

متاسفانه در روز تدفین آیت الله شجاعی به علت طولانی شدن زمان دفن و حضور آقای محمد زاده در داخل مقبره ای که استاد دفن می شد توفیق دیدار با ایشان و هماهنگی برای تهیه این مصاحبه صورت نگرفت.

خوشبختانه در حاشیه مراسم اربعین ارتحال آیت الله محمد شجاعی(ره) بالاخره موفق شدم با آقای محمد زاده مدیر محترم رادیو قرآن دیدار کنم و از این فرصت پیش آمده برای تهیه مصاحبه ام استفاده کنم، هر چند پایان مراسم بود و ایشان هم قصد خروج از مسجد را داشتند ، موافقت کردند که همان لحظه با ایشان مصاحبه نمایم. که در ادامه مشروح این گفتگویم می آید.

http://8pic.ir/images/e1wsvlrorfvwdwm4tlgr.jpg

نشر معارف اسلامی برگرفته از اندیشه قرآن و اهل بیت(ع) توسط آیت الله شجاعی

محمد حسین محمد زاده مدیر رادیو قرآن در حاشیه مراسم اربعین ارتحال مفسر قران کریم آیت الله محمد شجاعی در گفت وگو با خبرنگار کانون خبرنگاران ایکنا، نبأ ، ضمن تسلیت چهلمین روز درگذشت عالم وارسته و عارف کامل ایت الله محمد شجاعی در خصوص شخصیت ایشان گفت: آیت الله شجاعی یکی از علمای برجسته اسلام در زمینه نشر معارف حقه الهیه برگرفته از اندیشه قرآن و اهل بیت (ع) بودند، که به نحو بسیار موثر و شایسته ای این معارف را به زبان امروزی در اختیار جوانان و نسل جوان قرار می دادند.
پخش مباحث اخلاق و تفسیر ایشان از رادیو قرآن

محمد زاده به پخش مباحث اخلاق و تفسیر آیت الله شجاعی از رادیو قرآن اشاره و بیان کرد: رادیو قرآن از اوایل دهه هشتاد توانست مباحث ایشان را در حوزه اخلاق اسلامی و همچنین تفسیر قرآن کریم  پخش نماید.
استقبال مخاطبین رادیو قرآن از پخش مباحث آیت الله شجاعی
مدیر رادیو قرآن افزود: مباحث سخنرانی آیت الله شجاعی که از این رادیو پخش می شد مورد استقبال فراوان علاقمندان قرار گرفت و در نظر سنجی های رادیو قرآن نیز جز برنامه های پر مخاطب بود که در واقع با علاقه و رضایت مندی زیاد مخاطب قرار گرفت .
محمد زاده به بخشی از پیام تسلیت مقام معظم رهبری در پی ارتحال آیت الله شجاعی اشاره و گفت: با توجه به اینکه تقریبا بیشتر مباحث ایشان را از رسانه ملی، رادیو قرآن پخش می کرد، رهبر فرزانه انقلاب آیت الله العظمی خامنه ای در  پیام تسلیتشان فرمودند مباحث ایشان که از رسانه ملی پخش می شد جویندگان زیادی را به معارف حقیقی رهنمون نمود.
وی ادامه داد: در واقع نسل جوانی از انقلاب با شنیدن سخنان ایشان مورد هدایت قرار گرفت، که این نشان دهنده این است که ضریب نفوذ پخش برنامه ایشان در رادیو قرآن بسیار خوب بوده که در کلام  مقام معظم رهبری هم این مسئله بیاید که پخش سخنرانی های ایشان توانسته ارتباط را با نسل جوان برقرار نماید .
ارائه نظام جامع انسان شناسی و معرفت شناسی توسط ایشان
مدیر رادیو قرآن امتیاز مهم آیت الله شجاعی را در ارائه نظام جامع انسان شناسی و معرفت شناسی دانست و گفت: ما خیلی از علماء را داشته ایم که کتب اخلاقی فراوانی داشته اند، اما یکی از وجود امتیاز شخصیت آیت الله شجاعی این بود که تقریبا می شود گفت نظام جامع انسان شناسی و معرفت شناسی را که امروزه به نام پارادایم از آن یاد می شود، را به صورت کامل در اختیار علاقمندان قرار داده اند .
محمد زاده افزود: با توجه به حس گوشه گیری ایشان و عدم علاقه از اینکه که کشف و معرفی بشوند، با این حال آیت الله شجاعی یک منبع کامل و متقن و مورد اطمینانی برای کسب معرفت است، خصوصا برای آن دسته از علاقمندانی که معرفت ناب را در جامعه کنونی در بازارهای  دروغین و عرفان های کاذب می خواهند می توانند از آثار بسیار نفیس ایشان استفاده نمایند.
معرفی آثار ایشان از رادیو قرآن
وی گفت:علاقمندان می توانند بخشی از آثار ایشان را  از انتشارات سروش و سایر آثار ایشان را از طریق سایت رادیو قرآن تهیه کنند و مرتبا از طریق رادیو قرآن آثار ایشان معرفی می شود.
پخش ویژه برنامه اربعین آیت الله شجاعی از رادیو قرآن
مدیر رادیو قرآن به پخش ویژه برنامه اربعین ارتحال آیت الله شجاعی از رادیو قرآن اشاره و افزود: به مناسبت چهلمین روز ارتحال ایشان برنامه مستندی ویژه معرفی آیت الله شجاعی روز جمعه از رادیو قرآن به نام فرزانگان پخش شد که فایل صوتی آن نیز موجود است.
بنا بر گزارش خبرنگار کانون خبرنگاران ایکنا مرحوم آیت الله محمد شجاعی استاد اخلاق و مفسر قرآن کریم دوشنبه هفتم دی ماه به لقاء الله پیوست که مراسم اربعین ارتحال این عالم عامل جمعه ۱۶ بهمن ماه با حضور  بیت معظم آن مرحوم، شاگردان و علاقمندان و با سخنرانی حجت الاسلام پناهیان مشاور رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها، در مسجد الرحمن برگزار شد.
گفتگو از : امیرمحسن سلطان احمدی
دانلود فایل صوتی سخنرانی های آیت الله شجاعی
ردیف موضوع زمان حجم دریافت
۱ آثار مال حرام ۰۴:۲۶ ۱٫۷۸ MB
۲ آثار مال حرام ۰۶:۱۶ ۲٫۵۱ MB
۳ انواع تجلی اسماء خدا دروجود انسان ۰۵:۳۱ ۲٫۲۱ MB
۴ درک عیوب نشانه پیشرفت سالک ۰۵:۴۱ ۲٫۲۸MB
۵ سعادت آن است که همه چیز راحقیقت خدایی دهیم ۰۶:۰۴ ۲٫۴۳ MB
۶ سعادت آن است که همه چیز راحقیقت خدایی دهیم ۰۳:۳۱ ۱٫۴۱ MB
۷ زاهد آن است که به همه چیز حقیقت خدایی دهد ۰۳:۵۸ ۱٫۵۸ MB
۸ عشق به غیرخدا انسان رافریب می دهد ۰۴:۵۸ ۳٫۴۲ MB
۹ برای قرب وآمرزش باید هوای نفس راشکست ۰۵:۳۳ ۲٫۲۲ MB
۱۰ قرب فقط با اخلاص میسراست ۰۵:۱۸ ۲٫۱۲ MB
۱۱ دوست داشتن اولیاءالله دوست داشتن خداست ۰۴:۰۴ ۱٫۶۳ MB
۱۲ درحلال حرام بودن کسب وکاردقت کنید  ۰۳:۲۴ ۱٫۳۶ MB
۱۳ اهمیت اجتناب ازحرام  ۰۴:۰۰ ۱٫۶۰ MB
۱۴ انواع خیانت ۰۴:۵۹ ۲٫۰۰ MB
۱۵ صداقت و امانتداری معیارخوبی آدمها ۰۴:۴۵ ۱٫۹۰ MB
۱۶ ایثار، بالاتر از جود سخا ۰۲:۱۷ ۲٫۱۰ MB
۱۷ هوای نفس، منشأ فساد ۰۲:۵۷ ۲٫۷۰ MB
۱۸ روایت پیامبر(ص) در مورد کسب مال ۰۳:۲۱ ۳٫۰۷ MB
۱۹ بدن شریف سیدالشهدا، خانه خداست ۰۲:۲۳ ۲٫۱۸ MB
۲۰ اجتناب از حرام ۰۳:۲۱ ۳٫۰۷ MB
۲۱ هوای نفس، امّ الفساد است ۰۲:۵۷ ۲٫۷۰MB
۲۲ مقام خاصّ سیدالشهداء ۰۲:۱۰ ۱٫۹۹MB
۲۳ منزلت مومن ۰۳:۰۹ ۲٫۸۹MB
۲۴ سلوک در مسیر حضرت حق ۰۲:۴۶ ۲٫۵۴MB
۲۵ زیارت مومنین در راه خدا ۰۴:۵۳ ۴٫۴۷MB
۲۶ صحبت بیجا، مانع مومن در جهت رسیدن به خدا ۰۲:۳۹ ۲٫۴۳MB
۲۷ اسامی یاران امام حسین(ع) در صحیفه امیرالمومنین(ع) ۰۲:۵۹ ۲٫۷۳MB

انتشار در :
خبرگزاری قرآن (ایکنا)
روضه نیوز

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.
نظرات بسته شده است.

درس اخلاق زیارت نیابتی درس اخلاق
logo-samandehi
error: حق تألیف را رعایت کنید