کد خبر : 3874
تاریخ انتشار : سه شنبه 3 دی 1398 - 18:25

ماجرای دیدار آیت‌الله جاودان با علامه طباطبایی

ماجرای دیدار آیت‌الله جاودان با علامه طباطبایی

حضرت استاد آیت‌الله جاودان طی سخنانی با اشاره به رسیدن به صاحب اختیار بودن چشم، به ماجرای دیدارشان با علامه طباطبایی اشاره نمودند که در ادامه می آید.

آیت‌الله جاودان طی سخنانی با اشاره به رسیدن به صاحب اختیار بودن چشم،به ماجرای دیدارشان با علامه طباطبایی اشاره نمودند که در ادامه می آید.

بسْمِ‌ رَبِّ المهدی(عَجَّ)

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دست نوشته‌های معارفی امیرمحسن سلطان‌احمدی (سلطان‌احمدی دات آی آر):حضرت استاد آیت‌الله حاج شیخ محمد علی جاودان، شب گذشته چهارشنبه ۲۷ آذرماه ۱۳۹۸ در ابتدای جلسه هفتگی خود که در حسینیه مرحوم آیت الله شیخ مرتضی زاهد برگزار شد، با اشاره به رسیدن انسان به مقام صاحب اختیار بودن چشم و کنترل نگاه به ماجرای صاحب اختیار بودن دو نفر از علمای بزرگ قم اشاره نمودند که در ادامه از نظرتان می گذرد.

ماجرای دیدار آیت‌الله جاودان با علامه طباطبایی سلطان احمدی

گزیده ای از بیانات آیت‌الله جاودان در این جلسه به شرح زیر است:

مرحوم آیت‌الله یحیی انصاری شیرازی از اساتید حوزه علمیه قم فردی بسیار خوب و فاضل بود و استاد طراز اوّل در فلسفه بود که ایشان از شاگردان علامه طباطبایی بودند.

ماجرای دیدار آیت‌الله جاودان با علامه طباطبایی آیت الله انصاری شیرازی

مراقبه مرحوم آیت‌الله انصاری شیرازی در نگاه کردن و کنترل چشم

شاگردان درس ایشان می گفتند، ایشان در تمام مدتی که درس می گفت، سرش پایین بود و حتی یک بار هم سرش را بلند نمی کرد و در صورت شاگردانش نگاه نمی کرد!

اصلاً شاید یک بار  از دست آدم در برود و نگاه کند، اما از دست ایشان در نمی رفت و نگاه نمی کرد! بعد از قول ایشان نقل کرده بودند، که استادشان مرحوم علامه طباطبایی نیز وقتی درس می گفت به آسمان نگاه می کرد و اصلاً هیچ کس از شاگردان در حضورش را نگاه نمی کرد.

ماجرای دیدار آیت‌الله جاودان با علامه طباطبایی

ماجرای دیدار آیت‌الله جاودان با علامه طباطبایی

وقتی ما نیز به صورت تک تک خدمت علامه طباطبایی می رسیدیم، ایشان روبروی ما نشسته بود، اما به صورت ما نگاه نمی کرد. من خودم یادم هست، یک شب بعد از نماز مرحوم میلانی خدمت ایشان رسیده بودیم، ایشان هم معمولاً صف هفتم و هشتم نماز بودند و داخل جمعیت می نشستند و ما بعد از نماز خدمت ایشان می رسیدیم.

من یک شب خدمت ایشان رسیدم و یک سوال از ایشان پرسیدم، اما دیدم ایشان اصلاً سرشان را بلند نکردند!  فردا شب هم باز خدمت ایشان رفتم، این بار چشم خود را بالا آورد و با یک مهربانی به صورت من نگاه کردند و تلافی شب قبل شد. چشم ایشان هم خیلی قشنگ بود و مثل دریا بود.

ماجرای عمل چشم علامه طباطبایی بدون بیهوشی!

در داخل سفیدی چشم علامه یک رگه های خونی بود و ایشان جهت معالجه به لندن رفته بودند. آنجا هم دکترها از دوستان و ارادتمندان ایشان بودند و بعد از معاینه گفته بودند، اگر اجازه بدهید این رگه های خونی داخل چشم شما را برداریم و ایشان گفتند عیب ندارند.

فردا صبح هم علامه جهت عمل به بیمارستان رفتند و دکترها گفتند ما باید شما را بیهوش کنیم، که چشم شما پلک نزد و بتوانیم تیغ جراحی را در چشم شما فرو نموده و این رگه‌های خونی را خارج کنیم. اما ایشان گفتند لازم نیست بیهوش کنید!

در صورتی که در حالت طبیعی وقتی دست به سمت چشم می رود، چشم بسته شده و پلک‌ها روی هم می آید. اصلاً چنین عملی بدون بیهوشی نمی شود، اما ایشان فرمودند: می شود و این پلک های چشم من در اختیار خودم هست.

دکترها متعجب شدند و عمل را بدون بیهوشی شروع کردند و ایشان هم نیم ساعت چشم‌شان را باز نگه داشت و این چشم ها روی هم نیامد و علامه تا این حد صاحب اختیار چشم خود بود.

پدیدآورنده:

به کوشش: امیرمحسن سلطان احمدی

www.soltanahmadi.ir

*شناسه شبکه های اجتماعی: soltanahmadi_ir@  تلگرام | اینستاگرام | ایتا | سروش | بله | روبیکا

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

درس اخلاق زیارت نیابتی زیارت نیابتی درس اخلاق
logo-samandehi
error: حق تألیف را رعایت کنید