کد خبر : 4570
تاریخ انتشار : شنبه 3 خرداد 1399 - 22:23

فیلم/وداع حاج آقا مجتبی تهرانی با ماه رمضان

دانلود

در این ماه مبارکی که همۀ برکات، درون آن بوده است؛ تا جایی که خواب در آن، عبادت و ‌نفس‌ها تسبیح است و این همه لطف از ناحیه خداوند آمده است؛ آیا بهره‌ای برده‌ایم یا نبردیم؟ گفتم که این روایات را بخوانم و بگویم: بیایید امشب را غنیمت بشماریم.

امشب را غنیمت شمارید

امشب برویم در خانه خدا و بگوییم: خدایا! غلط کردیم؛ خدایا! ما را ببخش. تو این همه را بخشیدی، ما را هم ببخش. ما بدتر از مشرکینی نبودیم که توبه کردند و توبه‌شان را قبول کردی؛ ما به ظاهر مؤمن هستیم، مسلمان هستیم و قبولت داریم. امشب ما را دست خالی رد نکن؛ تو اکرم الاکرمین هستی.

دعای برای دیگران

 از خدا بخواهیم حاجات ما و دیگران را بدهد. این را تذکّر بدهم: امشب، چون درها باز است و تا سحر بسته نشده و فرصت دارید تا هم از خدا برای خودتان درخواست کنید و هم برای دیگران. البته دعای برای دیگران بهتر است؛ چون در روایات داریم که چند هزار برابر اجر می‌دهند و دعایی که دیگران در حقّ ما می‌کنند، مستجاب می‌شود، امّا معلوم نیست که دعای خودمان مستجاب بشود یا نشود.

در روایت دارد که به حضرت‌موسی(ع) خطاب شد: تو مرا به زبانی بخوان که هرگز با آن زبان معصیت نکرده‌ای. گفت: خدایا! من چگونه می‌توانم این کار را بکنم؟ بالاخره از این زبان خطا صادر شده است. خطاب شد: بگو تا دیگران برای تو دعا کنند؛ چون به زبان دیگران، معصیت نکرده‌ای.

چنین سفارشی برای این است که در مورد دیگران خیلی دعا کنید؛ خدا چند هزار برابر آن به شما می‌دهد.

این فقط مروری بود و می‌خواستم تذکّری بدهم. ضمناً من هم از کسانی باشم که دعایم می‌کنید. از همۀتان تقاضا می‌کنم من را هم دعا کنید. تعارف نمی‌کنم و جدّی می‌گویم؛ من محتاج دعای شما هستم. آمدم این را به شما بگویم: امشب، شب آخر ماه رمضان است؛ برای من دعا کنید تا من هم از این فرصت در حقّ خودم استفاده کرده باشم.

*پایگاه مصابیح الهدی

شادی روح استاد فقید اخلاق‌مان آن عالم عامل مرحوم حضرت آیت‌الله حاج‌آقا مجتبی تهرانی(ره) صلوات

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

error: حق تألیف را رعایت کنید