کد خبر : 3651
تاریخ انتشار : پنجشنبه 13 مهر 1396 - 20:56

توصیه آیت الله جاودان به نوجوانان

آیت الله جاودان در آخرین جلسه سخنرانی ماه محرم امسال در حسینیه مرحوم شیخ مرتضی زاهد دو توصیه مهم به نوجوانان فرمودند که در ادامه می آید.

آیت الله جاودان دو توصیه به نوجوانان نمودند که پاکی دوران نوجوانی خود را حفظ کنید و در این توصیه به نوجوانان تاکید کردند که در نوجوانی دست به دامن امام زمان عج شوید.

بسم الله الرحمان الرحیم

توفیق شد ایام دهه اول محرم از محضر آیت الله جاودان در حسینیه مرحوم شیخ مرتضی زاهد بهره معنوی فراوانی کسب کنم. همچنین مشکلی داشتم در خصوص فرزندم که نوجوان بود که با توصیه و رهنمود ایشان حل شد و شب گذشته شامگاه چهارشنبه ۱۲ مهرماه ۱۳۹۶ ایشان در ابتدای سخنانشان دو توصیه به نوجوانان فرمودند.

بیانات آیت الله جاودان و توصیه به نوجوان به شرح زیر است:

توصیه به نوجوانان-آیت الله جاودان‬‎-حسینیه شیخ مرتضی زاهد

پاکی دوران نوجوانی را از دست ندهید

اولین توصیه ایشان در خصوص پاکی دوران نوجوانی بود که فرمودند: آدم یک پاکی اولیه دارد که این پاکی اولیه اگر خراب بشود دیگه بدست آوردن آن سخت است.

اگر بکوشید و همت کنید و مبارزه با هوا و هوسهای اولیه تا آدم عادت نکرده راحت تر است، وقتی خدایی نکرده عادت کرد آن وقت سخت تر است.
مبارزه با هوا و هوس سخت است اما اگر به عادت تبدیل بشود دیگه مقابله با آن سخت تر است.

حیف است آدم آن پاکیهای اولیه اش را از دست بدهد.اگر بتواند روی همان ساختمان اولیه پاکی خودش پاکی های بعدی را بسازد خیلی خیلی خیلی سریعتر به آسمان می رود. جای اصلی ما آسمان است و آسمان هم قابل تصور ما نیست و تصورش را هم نمی توانیم بکنیم.

اگر آدم بر اساس و بر پایه پاکی های اولیه اش ساختمان پاکی های بعد را بگذارد خیلی سریعتر به آسمانی که باید برویم زودتر می رسیم

نوجوان به امام زمان (عج) متوسل بشوید امام زود جواب نوجوان را می دهد

نکته دوم هم ایشان فرمودند: اگر آدم در همان سن های نوجوانی دست به دامن امام زمان عج بشود،ایشان سخن آن نوجوان را می شنود و جوابش را می دهد. من هزار بار اگر ایشان را صدا بزنم نمی شنود اما اگر یک نوجوان یکبار ایشان را فریاد بزند و کمک بخواهد و استغاثه بخواهد امام کمک می کند.

سپس فرمودند: حالا این حرفی بود که بر اساس تجربه برای شما عرض کردم.

پدید آورنده:

به قلم: امیرمحسن سلطان احمدی

ارسال نظر شما
مجموع نظرات : 0 در انتظار بررسی : 0 انتشار یافته : ۰
  • نظرات ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیران سایت منتشر خواهد شد.
  • نظراتی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • نظراتی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط با خبر باشد منتشر نخواهد شد.

درس اخلاق زیارت نیابتی زیارت نیابتی درس اخلاق
logo-samandehi
error: حق تألیف را رعایت کنید